Rețele de socializare

Moldova

/VIDEO/ Șofer filmat cum servește bere în timpul șofatului

Un șofer a fost filmat cu bea bere la volan și se amuză de faptul că o face în apropierea unei mașini de poliție.

Publicat

Cazul a avut loc pe data de 17 septembrie, la ora 19.31.

Imaginile video au fost înregistrate pe telefonul pasagerului, iar apoi postate într-un grup pe o rețea de socializare.

Poliția a fost informată și urmează să se sesizeze asupra cazului pentru a stabili identitatea conducătorului auto, dar și pentru ca acesta să fie tras la răspundere.


Altă informație se acumulează.


Advertisement

Moldova

Momente de panică în centrul Capitalei: un copil de 7 ani s-a rătăcit în PMAN

Un băiețel de 7 ani a provocat îngrijorare în Piața Marii Adunări Naționale, după ce trecătorii au observat că se află singur și pare rătăcit.

Publicat

Carabinierii au discutat cu copilul și au încercat să afle unde îi sunt părinții, însă acesta nu a putut oferi detalii clare.

Minorul a fost dus la Inspectoratul de Poliție Buiucani pentru identificarea familiei, iar după verificări, autoritățile au reușit să ia legătura cu tatăl.

Copilul a fost predat acestuia în siguranță.


echipa.md


Citește mai departe

Moldova

Străin depistat după aproape doi ani de ședere ilegală în Moldova

Un cetățean străin care se afla ilegal pe teritoriul Republicii Moldova încă din 2023 a fost identificat în Chișinău de ofițerii Inspectoratului General pentru Migrație.

Publicat

Acesta a fost escortat până la frontiera de stat, iar autoritățile i-au aplicat interdicție de intrare pentru doi ani.

IGM anunță că va continua acțiunile de depistare și îndepărtare a persoanelor aflate ilegal în țară.

echipa.md


Citește mai departe

Moldova

Tată, fiu, concubina și un apropiat de familie și-au transformat casa într-un „business” cu droguri pe Telegram

Patru persoane din Chișinău – tată, fiu, concubina acestuia și un prieten de familie – au fost arestate după ce poliția și procurorii PCCOCS au documentat timp de șapte luni o rețea care vindea droguri sintetice prin două magazine online pe Telegram.

Publicat

Grupul importa metadonă, mefedronă și amfetamină din Ucraina, le depozita în ascunzișuri din Capitală și le distribuia consumatorilor, iar banii erau retrași de pe carduri emise pe numele unor persoane din regiunea transnistreană.

La percheziții, mascații „Fulger” au ridicat droguri de peste un milion de lei, carduri bancare, telefoane și cartele SIM. Toți cei patru au fost plasați în arest pentru 30 de zile și riscă până la 15 ani de închisoare.


Ancheta continuă pentru identificarea altor complici.


Citește mai departe

topul săptămânii