Rețele de socializare

Moldova

/FOTO/ Dimineața accidentelor, pe traseul Chișinău-Hîncești: Un automobil și un microbuz s-au inversat

Dimineața accidentelor pe traseul Chișinău-Hîncești. Un automobil și un microbuz s-au inversat.

Publicat

Primul caz a avut loc în data de 03 octombrie, în jurul orei 05.00, în apropierea localității Sociteni din raionul Ialoveni. Acolo, un șofer de 35 de ani ar fi pierdut controlul asupra volanului, iar mașina lui a derapat de pe carosabil, inversându-se în extravilanul traseului. În urma accidentului, bărbatul a fost transportat la Institutul de medicină urgentă din capitală pentru a primi ajutor medical.

Câteva ore mai târziu, în apropierea localității Gura Galbenă din raionul Hîncești, un tânăr de 20 de ani s-a inversat cu microbuzul pe care-l conducea în șanțul de scurgere a apei. De această dată, automobilistul a scăpat nevătămat. Ambele cazuri sunt investigate de poliție.


echipa.md


Moldova

Mașină scăpată de sub control, proiectată în gard la intrarea în Vrănești

Un accident rutier s-a produs miercuri, 17 decembrie, la intrarea în localitatea Vrănești, raionul Sîngerei, după ce șoferul unui automobil a pierdut controlul volanului din cauza condițiilor meteo.

Publicat

Mașina a ajuns în gardul unei gospodării, care s-a prăbușit în urma impactului, iar autoturismul a fost serios avariat.

Din fericire, nimeni nu a avut de suferit.


Polițiștii investighează circumstanțele în care s-a produs accidentul.

echipa.md


Citește mai departe

Moldova

Tractor răsturnat după un carambol pe M-3, la Congaz: mai multe persoane rănite

Un accident în lanț, cu implicarea unui tractor și a două automobile, s-a produs miercuri seara pe traseul M-3, între Congaz și Alexeevca, din UTA Găgăuzia.

Publicat

Un Volkswagen Sharan a lovit remorca tractorului, care s-a răsturnat, iar autoturismul a fost proiectat pe contrasens, unde s-a izbit de un Volvo, , potrivit PulsMedia.MD.

În urma impactului, trei persoane au fost rănite și transportate la spitalul din Comrat.


Circumstanțele accidentului sunt investigate de poliție.


Citește mai departe

Moldova

Goană nebună la intrarea în Ialoveni: depășiri pe contrasens și pe acostament, surprinse pe video

O întrecere periculoasă între doi șoferi a avut loc la intrarea în orașul Ialoveni, punând în pericol alți participanți la trafic.

Publicat

Potrivit imaginilor apărute pe rețelele sociale, cei doi s-au angajat într-o cursă de viteză, ignorând regulile de circulație. Ajunși în fața unui semafor unde se formase o coloană de mașini, unul dintre șoferi a ales să circule pe contrasens, iar celălalt a mers pe acostament, pentru a-și continua goana.

Scenele au fost filmate de un alt participant la trafic și au stârnit reacții dure în mediul online. Internauții cer intervenția Poliției și sancționarea celor doi șoferi, pe care îi califică drept iresponsabili.


Citește mai departe

topul săptămânii